Jak dlouho trvá rekonstrukce bytového jádra

Jeden z nejčastějších prvních dotazů našich klientů je, jak dlouho bude rekonstrukce jejich koupelny, resp. rekonstrukce bytového jádra, trvat a co to obnáší. Odpověď samozřejmě není zcela jednoznačná, záleží na více faktorech, ale většinu přestaveb koupelen a bytových jader zvládneme během 14 dní.

Jak probíhá rekonstrukce koupelny

Den první – nepořádek
Všechno musí pryč, takže bouráme staré jádro a likvidujeme původní vybavení. Tuto fázi obvykle nemají rádi sousedé, i když se snažíme dělat co nejmenší hluk a v domě po sobě uklízíme.

Druhý, případně třetí den – stavíme
To nejhorší máme za sebou, navážíme materiál a pouštíme se do stavby. Přestavbu většinou provádíme z tvárnic Ytong, jsou lehké, mají požadované vlastnosti a stavba jde rychle od ruky.

Třetí a čtvrtý den – instalace
Výhodou použitých materiálů je i to, že prakticky okamžitě můžeme začít s instalacemi. Na konci čtvrtého dne tak máme hotové rozvody vody, kanalizace a připravený je i nový rozvod elektroinstalace.

Pátý den – sádrokartony
Sádrokarton většinou používáme na strop a na obklad systémů pro závěsnou toaletu. Během jednoho dne by mělo být vše připraveno pro zedničinu.

Šestý den – zednické práce
V koupelně je vlhko, takže zcela nezbytné jsou dokonalé izolace proti vodě, součástí zednických prací je i zapravení a natažení zdí perlinkou.

Sedmý až desátý den – pomalu jdeme do finále
Tato fáze může trvat 2 až 5 dní, během kterých pokládáme obklady a dlažby, podezdíme vanu nebo vaničku, obklady a dlažby vyspárujeme, natáhneme omítku… Doba je ovlivněna například velikostí koupelny, náročností obkladů, plochou k omítnutí a štukování.

Už je to uděláno
Většinou 12. až 14. den máme hotovo. Vymalujeme, co je potřeba, zkompletujeme vodu a elektro, osadíme zařizovací předměty a koupelnový nábytek, namontujeme dveře – a samozřejmě po sobě i uklidíme.

Nová koupelna je připravena k prvnímu použití – a tuto fázi mají naši zákazníci nejraději. Nedivíme se jim, mají za sebou 10 až 14 dní s omezeným komfortem a pohodlím, zvláště pokud není možnost se během rekonstrukce odstěhovat jinam.

A jsme rádi, když jsou z výsledku nadšeni a dají nám o tom následně i vědět – třeba formou kladné reference.

Plánujete rekonstrukci koupelny?

Pošlete nám poptávku, zpracujeme ji zdarma!