Skip to main content

Jak dlouho trvá rekonstrukce bytového jádra

Jeden z nejčastějších prvních dotazů našich klientů je, jak dlouho bude rekonstrukce jejich koupelny, resp. rekonstrukce bytového jádra, trvat a co to obnáší. Odpověď samozřejmě není zcela jednoznačná, záleží na více faktorech, požadavcích zákazníka, náročnosti přestavby apod. Konkrétní čas přestavby vám upřesníme na základě poptávky.

Jak probíhá rekonstrukce koupelny

Fáze 1– nepořádek
Všechno musí pryč, takže bouráme staré jádro a likvidujeme původní vybavení. Tuto fázi obvykle nemají rádi sousedé, i když se snažíme dělat co nejmenší hluk a v domě po sobě uklízíme.

Fáze 2 – stavíme
To nejhorší máme za sebou, navážíme materiál a pouštíme se do stavby. Přestavbu většinou provádíme z tvárnic Ytong, jsou lehké, mají požadované vlastnosti a stavba jde rychle od ruky.

Fáze 3 – instalace
Výhodou použitých materiálů je i to, že prakticky okamžitě můžeme začít s instalacemi. Na konci čtvrtého dne tak máme hotové rozvody vody, kanalizace a připravený je i nový rozvod elektroinstalace.

Fáze 4 – sádrokartony
Sádrokarton většinou používáme na strop a na obklad systémů pro závěsnou toaletu. Během jednoho dne by mělo být vše připraveno pro zedničinu.

Fáze 5 – zednické práce
V koupelně je vlhko, takže zcela nezbytné jsou dokonalé izolace proti vodě, součástí zednických prací je i zapravení a natažení zdí perlinkou.

Fáze 6 – pomalu jdeme do finále
Tato fáze může trvat déle – pokládáme obklady a dlažby, podezdíme vanu nebo vaničku, obklady a dlažby vyspárujeme, natáhneme omítku… Doba je ovlivněna například velikostí koupelny, náročností obkladů, plochou k omítnutí a štukování.

Už je to uděláno
Blížíme se ke konci. Vymalujeme, co je potřeba, zkompletujeme vodu a elektro, osadíme zařizovací předměty a koupelnový nábytek, namontujeme dveře – a samozřejmě po sobě i uklidíme.

Nová koupelna je připravena k prvnímu použití – a tuto fázi mají naši zákazníci nejraději. Nedivíme se jim, mají za sebou dny s omezeným komfortem a pohodlím, zvláště pokud není možnost se během rekonstrukce odstěhovat jinam.

A jsme rádi, když jsou z výsledku nadšeni a dají nám o tom následně i vědět – třeba formou kladné reference.

Plánujete rekonstrukci koupelny?

Pošlete nám poptávku, zpracujeme ji zdarma!