Skip to main content

Kolik stojí rekonstrukce koupelny

Cena by při rekonstrukci koupelny i bytového jádra neměla být jediným kritériem při výběru, pravda je, že je obvykle tím prvním, o co se klienti zajímají.

Určit cenu předem, jen na základě poptávky, obvykle není možné a snažíme se tomu vyhnout. Neexistuje standardní realizace, každá zakázka, stejně jako každý klient, je individuální, se specifickými nároky a požadavky.

Co vlivňuje cenu rekonstrukce

1. Rozsah stavebních prací
Může se zdát, že si jsou bytová jádra v panelových domech podobná jako vejce vejci. Přesto se rozsah stavebních činností může podstatně lišit – obvykle stačí pouze vybourat původní jádro, v některých případech se ale propojuje toaleta s koupelnou, nebo, pokud to podmínky umožňují, se mění dispozice a koupelna se posouvá jinam. S tím souvisí i náročnější úpravy instalací, někdy ani není možné tyto změny, vzhledem k umístění centrální šachty v domě, vůbec udělat.

2. Obklady a dlažby
V obchodech najdete obrovský výběr všech možných materiálů a jejich výběr je věcí nejen vkusu, ale i financí. Můžete vybírat z materiálů za několik stokorun, stejně jako za několik tisíc a i v rozměrově menší koupelně to bude mít na konečnou cenu podstatný vliv.

3. Zařizovací předměty, koupelnový nábytek.
Podobně jako u obkladů se mohou výrazně lišit i ceny zařizovacích předmětů, sanitární keramiky, van, sprchových koutů, ale i koupelnového nábytku, případně dalšího vybavení. I v tomto případě záleží hlavně na představě a požadavcích zákazníka.

Zajímá vás, kolik bude stát rekonstrukce té vaší koupelny? Zásadně neděláme rozpočty tzv. „od stolu“, chceme koupelnu vidět a seznámit se s vašimi požadavky. Poté vám připravíme položkový rozpočet – přesně vidíte kolik a za co platíte a nečekají vás žádná nepříjemná překvapení za „odchýlení se od standardu“.

Plánujete rekonstrukci koupelny?

Pošlete nám poptávku, zpracujeme ji zdarma!