Skip to main content

Rekonstrukce malé koupelny

Malý byt je obvykle spojen i s malou koupelnou, a ne vždy je nedostatek prostoru možné vyřešit změnou dispozice – tedy bouráním a posunem příček.
Přesto se dá i z malé koupelny udělat poměrně komfortní prostředí, které nejen že plní svůj účel, ale i dobře vypadá.

Spojení WC a koupelny

Spojení toalety a koupelny, pokud to je samozřejmě možné, obvykle ušetří pár centimetrů, a ty mohou být v malých koupelnách k nezaplacení. Tento krok ale klientům doporučujeme jen v některých případech, protože i názory odborníků se různí. Především u početnějších domácností je spojení toalety a koupelny přímo nevhodné, už z důvodů malého prostoru a omezené možnosti odvětrání. Řešení tak je vhodné především u bytů pro jednu, maximálně dvě osoby.

Výběr obkladů

Pro malé koupelny doporučujeme světlé obklady. Světlá barva prostor rozjasňuje a opticky zvětšuje, malá koupelna pak nevypadá tak stísněně. Aby nebyl prostor nudný a jednotvárný, používáme výraznější prvky v tmavších barvách – ať už se jedná o barevné listely, nebo třeba odlišný typ dlažby na podlaze, obezdění vany apod.

Svoji roli hraje také velikost a orientace obkladů – větší formát, který je položený podélně, místnost opticky zvětší.

Vana nebo sprcha?

Nemáme univerzální řešení, záleží nejen na prostoru, ale i představě klientů. Sprchový kout je z hlediska prostoru bezpochyby úspornější a při sprchování je i menší spotřeba vody. Vaně naopak nelze upřít jistou relaxační funkci.

V malých koupelnách volíme pochopitelně vany menších rozměrů, často atypické, které svým tvarovým řešení mohou pár centimetrů opět ušetřit.

Přestavba malé koupelny je paradoxně složitější, než velké. Vyžaduje více přemýšlení o využití prostoru a je vždy otázkou kompromisů. Ale výsledek vás může i tak plně uspokojit. Podívejte se, jak jsme si s jednou takovou koupelnou poradili.

Plánujete rekonstrukci koupelny?

Pošlete nám poptávku, zpracujeme ji zdarma!