Skip to main content

Stavební povolení při rekonstrukci koupelny

rekonstrukcí bytového jádra nebo koupelny bývají spojeny nezbytné formality a povolení. Jejich nutnost, případně obsah záleží na tom, v jakém rozsahu bude rekonstrukce prováděna.

Kdy nepotřebujeme nic, nebo jen ohlášení

Obvykle platí, že povolení nepotřebujeme v případech, kdy nezasahujeme do konstrukce domu a práce neovlivní statickou stránku budovy, ale i bytu. Jedná se především o:

  • úpravy a opravy rozvodů
  • manipulace s nenosnými příčkami, úpravy otvorů v nich
  • pokládka dlažeb vč. úprav podkladů
  • úpravy a výměna zařizovacích předmětů

Z výše uvedeného tedy vyplývá, že běžnou rekonstrukci koupelny lze zvládnout bez toho, aby bylo stavební povolení nutné, může se ale stát, že je potřeba ohlášení.

V některých případech také ohlášení rekonstrukce bytového jádra vyžadují bytová družstva, samosprávy, nebo vlastníci objektů, v těchto případech veškeré formality vyřídíme a dodáme požadovanou projektovou dokumentaci a výpočty.

Vždy doporučujeme seznámit s připravovanou rekonstrukcí ostatní obyvatele domu, většina rekonstrukcí pro ně představuje dočasné omezení komfortu a znamená i zvýšený pohyb v domě. Proto vás i zajímat, jak dlouho rekonstrukce koupelny trvá. A samozřejmě jaká je cena rekonstrukce koupelny

Kdy je potřeba stavební povolení

Ve chvíli, kdy se jedná o rozsáhlejší rekonstrukci, resp. kdy se zasahuje do nosných zdí a panelů, se již bez stavebního povolení neobejdeme.
Stavební povolení je tak potřeba v případech, kdy:

  • dochází k zásahům do statických částí budovy
  • mění se druh vytápění
  • při úpravách, které mění vzhled budovy
  • při úpravách, které mění způsob využívání stavby

Také v těchto případech většinu formalit vyřídíme za klienta, včetně dodání projektové dokumentace, statických výpočtů a následných revizních zpráv.

Jak je vidět, příprava rekonstrukce nemusí být nic tragického a formalit není potřeba se až tolik bát, v některých případech je ale potřeba počítat s tím, že k vydání povolení mají úřady lhůty, které mohou celou akci zpozdit.

Plánujete rekonstrukci koupelny?

Pošlete nám poptávku, zpracujeme ji zdarma!